کشور قطر در حال آماده شدن برای تاریخ سازی با میزبانی نه تنها اولین جام جهانی FIFA خود، بلکه برای اولین بار در خاورمیانه است. این شبه‌جزیره وعده می‌دهد که جام جهانی بی‌نظیری در این کشور برگزار خواهد شد.

این کشور کوچکترین کشوری خواهد بود که تا به حال میزبان فینال های جهانی است، کشور قطر به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا به راحتی در کشور تردد کنند و حتی برای تماشای چندین مسابقه در همان روز برنامه ریزی کنند. مهمان نوازی سنتی عربی و شرایط آب و هوای زمستانی ایده آل برای تماشا و انجام این بازی های زیبا را به این ترکیب اضافه کنید و از جام جهانی قطر لذت ببرید.

کمیته عالی تحویل و میراث (SC) با همه مردم کشور همکاری می کند تا زمینه را برای یک جام جهانی واقعا منحصر به فرد FIFA فراهم کند.

در سیستم جدید مترو کشور را به سرعت، به موقع و راحت کاوش کنید.  هنگام پرسه زدن در کوچه‌های معطر سوق واقف، در فرهنگ و سنت‌های غنی غوطه‌ور شوید، از معماری مدرن و چشمگیر موزه ملی قطر لذت ببرید و در یکی از سواحل آفتاب بگیرید. همه این تضادها را در سرزمینی خواهید یافت که در آن دنیای قدیم با جدید ترکیب می شود، جایی که زمین با دریا و طبیعت با شهر ملاقات می کند.

ارائه یک جام جهانی FIFA 2022 که شبیه هیچ چیز دیگری نیست همچنین به معنای لمس کردن و بهبود زندگی بسیاری از افراد، در اینجا و خارج از کشور، در حال حاضر و آینده است.

شبه جزیره قطر تنها مرز زمینی خود را با عربستان سعودی دارد، اگرچه بحرین و امارات متحده عربی را می توان به ترتیب در نزدیکی شمال غربی و جنوب شرقی این کشور یافت. از این شرایط به خوبی برای پذیرایی از مهمانان خارجی استفاده می‌شود. جامعه مهاجران پرجنب‌ و جوش 80 درصد جمعیت آن را تشکیل می‌دهد.

قطر همچنین سال‌های اخیر را صرف ساخت برخی از سازگارترین و پیشرفته‌ترین امکانات ورزشی که تا به حال دیده شده است، کرده است. همه این امکانات در معرض دید جهانیان قرار خواهند گرفت زیرا بزرگترین نمایش روی زمین در نهایت در خاورمیانه به نمایش گذاشته خواهد شد.

تاریخچه کشور قطر

در نظر گرفته می شود که بشریت 50000 سال است که در قطر وجود داشته است و سکونتگاه هایی از دوران دور حجر کشف شده است.

این کشور در قرن هفتم معرفی و به اسلام گروید.

قطر پس از قرن ها تحت کنترل امپراتوری های مختلف قرار گرفت و در سال 1916 تحت حمایت بریتانیا درآمد.

به دنبال کشف ذخایر نفتی در دهه 1930 و گسترش زیرساخت های ملی در دهه های بعدی، این کشور در سال 1971 اعلام استقلال کرد.

 

اقتصاد کشور قطر

قبل از کشف نفت، ماهیگیری و صید مروارید صنایع غالب کشور بودند.

این روزها قطر دومین صادرکننده بزرگ گاز طبیعی مایع در جهان است.

واحد پول این کشور ریال است.

 

جغرافیا

قطر با مساحت فشرده تنها 11000 کیلومتر مربع، توسط سازمان ملل متحد به عنوان یکصد و شصت و سومین کشور بزرگ در جهان رتبه بندی شده است. شبه جزیره قطر را می توان در کمتر از دو ساعت از بالا به پایین طی کرد.

اکثریت قریب به اتفاق 2.5 میلیون نفر جمعیت این کشور را می توان در پایتخت آن، دوحه، که در میانه راه ساحل شرقی قرار دارد، یافت.

قطر هیچ رودخانه یا دریاچه دائمی ندارد اما چندین وادی دارد. وادی ها در طول فصل بارانی که از دسامبر تا مارس طول می کشد و جام جهانی فوتبال 2022 را نیز در بر می گیرد، جریان آب متناوب را تجربه می کنند.

 

اقلیم قطر

دما در ماه دسامبر به حدود 20 درجه سانتیگراد می رسد و گاهی اوقات از 20 درجه سانتیگراد بالاتر می رود.

هشت ساعت آفتاب در روز، با توجه به این دماهای ملایم، قطر را به مکانی محبوب برای تعطیلات در زمستان تبدیل کرده است.

بارش باران در طول سال بسیار کم است، اگرچه به طور متوسط ​​یک روز مرطوب در طول ماه پیش بینی می شود.

 

 زبان

زبان رسمی این کشور عربی است، اما زبان انگلیسی نیز رایج است.

5 / 5. 1