برزیل به طور مشهود پنج بار قهرمان جام جهانی شده است، اگرچه تا زمان مسابقات بعدی بیش از دو دهه از آخرین باری که آنها جام طلای معروف را در سال 2002 بالای سر بردند، می گذرد.

آلمان و ایتالیا هر کدام چهار بار قهرمان جام جهانی شده اند.

آرژانتین، فرانسه و اروگوئه همگی دو برد کسب کردند و آنها را از اسپانیا و انگلیس که یک بار برنده شده بودند، بالاتر می برد.

همانطور که انتظار دارید، همه این کشورها در طول سال ها تعدادی از بهترین گلزنان بازی های جهان را تولید کرده اند که بسیاری از آنها در لیست بهترین گلزنان جام جهانی قرار دارند.

ما به این موضوع پرداخته‌ایم که بالاترین گلزن تاریخ جام جهانی کیست و بررسی کرده‌ایم که چه کسی در جدول گلزنان بزرگ‌ترین رقابت‌ های جهانی قرار می‌گیرد.

 

بهترین گلزن تاریخ جام جهانی کیست؟

  1. میروسلاو کلوزه
  2. رونالدو
  3. گرد مولر
  4. جاست فونتین
  5. پله
  6. ساندور کوچیس
  7. یورگن کلینزمن
  8. هلموت ران
  9. گری لاینکر
  10. گابریل باتیستوتا

میروسلاو کلوزه اسطوره آلمان با 16 گل بهترین گلزن تاریخ جام جهانی است.

بازیکنانی که پایین تر از کلوزه در رده بندی هستند – رونالدو، گرد مولر، جاست فونتین و پله همگی نسبت گلزنی بهتری در هر بازی دارند.

اما کلوزه از بازی در چهار جام جهانی در زمانی که مسابقات گسترش یافته بود، نهایت استفاده را برد و تیم هایی که به چهار جام آخر می رسند، همگی در هفت مسابقه بازی کردند.

این مزیت، همراه با بازی برای یک تیم آلمانی که به طور مداوم به مراحل آخر می رسید، به این معنی بود که او بیش از هر کس دیگری در 20 تیم برتر، در 24 بازی جام جهانی بازی کرد.

با این حال، هیچ چیز را از اجرای کلوز دور نکنید. او هرگز در سطح باشگاهی چندان پرکار نبود، او برای کشورش باشکوه بود و با 71 گل آلمان به کار خود پایان داد.

کلوزه پنج گل در جام جهانی 2002 و پنج گل دیگر در سال 2006 به ثمر رساند، دومین تورنمنتی که کفش طلا را در زمین خود به او داد. او هفت مسابقه کامل را در هر دو نوبت انجام داد و شروعی عالی برای پیگیری رکوردش داشت.

او در سال 2010 با 4 گل از پنج بازی خود ادامه داد، در حالی که دو گل در پنج بازی در سال 2014 باعث شد که او از رونالدو بزرگ برزیل پیشی بگیرد و بهترین گلزن جام جهانی شود.

کلوزه در تساوی 2-2 مقابل غنا این رکورد را به تساوی رساند و سپس در پیروزی معروف 7-1 در نیمه نهایی مقابل برزیل به طور کامل به آن دست یافت.

او در فینال گلزنی نکرد اما به درستی کار بین المللی خود را با مدال برنده به پایان رساند تا پس از شکست 1-0 آلمان آرژانتین، رکورد خود را حفظ کند.

رونالدو، ستاره سابق بارسلونا، اینتر، میلان، رئال مادرید، و یوونتوس 15 گل از 19 بازی جام جهانی به ثمر رساند که همه گل های او در سه تورنمنت از سال 1998 تا 2006 به طور چشمگیری به ثمر رسید، در حالی که در سال 1994 بازی کرده بود اما گل نزده بود.

او در سال 2002 جایزه کفش طلا را به عنوان بهترین گلزن دریافت کرد، زیرا برزیل پس از روشن کردن مسابقات سال 1998 این جام را به دست آورد تا اینکه فرانسه میزبان به طور قانع کننده ای فینال را در میان بحث بر سر آمادگی رونالدو برای بازی برد.

آلمان چهار بازیکن از هشت بازیکن برتر از جمله گرد مولر (14) را دارد که قبل از رونالدو رکورددار بوده و یورگن کلینزمن (11) نیز رکورد خوبی دارد.

دو ستاره دهه 1950، ساندور کوسیس (11) و فونتین (13)، بهترین نسبت گل در هر بازی را دارند، هر دو به طور میانگین بیش از دو گل در هر مسابقه.

پله (12) ممکن است رکورد نداشته باشد اما همیشه جایگاه برجسته ای در تاریخ جام جهانی خواهد داشت.

 

5 / 5. 1