‏‎اطلاعات زیادی در مورد نحوه بازی پول نقد بهتر در پوکر وجود دارد، اما مسابقات یا همان تورنمنت پوکر یک چیز متفاوت است. در حالی که هم مسابقات و هم بازی های نقدی دقیقاً از قوانین و رتبه بندی دست های پوکر استفاده می کنند، تفاوت های شدیدی بین فرمت ها وجود دارد.

تفاوت اصلی این است که وقتی یک تورنمنت پوکر بازی می کنید، روی یک ساعت هستید. بلایند ها همیشه در حال افزایش هستند و اگر راهی برای افزایش استک خود (یا حداقل حفظ آن) پیدا نکردید، با عجله بیرون خواهید آمد. صرف نظر از این، تورنمنت‌ های بزرگ، مانند مسابقات WSOP 2019، می‌ توانند یکی از هیجان‌ انگیزترین راه‌ ها برای انجام بازی باشند و گاهی اوقات به پولی که زندگی را تغییر می‌ دهد، فرصتی قانونی ارائه می‌ دهد.

ما این مقاله را به چند نکته بسیار ساده برای بازیکنان پوکری که اولین تورنمنت خود را بازی می کنند اختصاص می دهیم. بسیاری از این نکات برای تورنمنت‌ های زنده بدون محدودیت هولدم هستند، اما می‌ توانند برای رویدادهای بزرگ پوکر آنلاین نیز مفید باشند.

 

  1. صبور باشید

تورنمنت‌ های پوکر آهنگ خاصی دارند که بازیکنان معمولی بازی‌ های نقدی ممکن است آن را درک نکنند.

لحظات خاصی در یک تورنمنت وجود دارد که ممکن است به لطف تعداد محدود تراشه ها و بلایند های روزافزون، یک بازی انجام دهید که هرگز در یک بازی نقدی انجام نمی دهید. به عبارت دیگر: تراشه = عمر مسابقات. وقتی تراشه ها از بین رفت، بازی شما هم به اتمام می رسد.

در مراحل اولیه مسابقات پوکر، این بدان معناست که با احتیاط زیادی بازی کنید.

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید شما هرگز نمی توانید در مسابقات پوکر در سطح اول بازی برنده شوید، اما می توانید آن را ببازید. این را در نظر داشته باشید زمانی که یک دست متوسط ​​مانند پاکت جک دارید و شخصی در اوایل یک تورنمنت مقدار زیادی را مجدداً برای شما پیش فلاپ افزایش می دهد.

بلایند ها در مراحل اولیه یک رویداد ارزش بسیار کمی دارند و احتمالاً همه سخت بازی می کنند، بنابراین شما به دستان بسیار قوی برخورد خواهید کرد. در چند مرحله اول بازی وقت بگذارید و ببینید که بقیه چگونه بازی می کنند.

 

  1. قدرت دست موقعیتی است

قدرت نسبی دست مفهومی است که برای پوکر بازی های نقدی نیز کاربرد دارد، اما در تورنمنت های پوکر پیچش های دیگری نیز وجود دارد.

برای درک قدرت نسبی دست، اجازه دهید یک لحظه در مورد دست Ace-Ten صحبت کنیم.

‏A-T به طور کلی به عنوان یک دست متوسط ​​در نظر گرفته می شود که توسط هیولاهای قانونی مانند پاکت های آس، بی بی و ace-king از بین می رود. این در پایین ترین محدوده دست پوکر برتر قرار دارد.

با این حال، A-T دست خوبی است؛ در شرایط خاص. از آنجایی که تنها دو بازیکن باقی مانده اند، شانس کمتری برای ظاهر شدن یک دست برتر وجود دارد و احتمالاً در آن مرحله باید پیش بیفتید.

‏A-T همچنین زمانی خوب است که شما فقط پنج بیگ بلایند دارید. این احتمال وجود دارد که حریفان در تلاش برای حذف شما، پنج بیگ بلایند ناچیز شما را با دست هایی مانند آس ضعیف تر یا دست های K-X فراخوانی کنند.

حالا وقتی برای اولین بار اقدام می کنید و یک پشته متوسط ​​دارید، برعکس است. رفتن به آل-این با A-T از موقعیت اولیه با 20 بلایند بزرگ راهی عالی برای از دست دادن بازیکنی با A-K است.

به طور خلاصه: سعی کنید در زمان کوتاهی یا آخرین بازی، طیف وسیع تری از دست ها را بازی کنید. اگر در موقعیت اولیه قرار دارید و در پشته عمیق قرار دارید، سعی کنید به دست‌های اولیه برتر پایبند باشید.

 

  1. به بلایند های بزرگ فکر کنید نه تراشه

در مسابقات پوکر تراشه ها واقعاً ارزش نقدی ندارند. شما نمی توانید آنها را نقد کنید. آنها صرفاً برای تسهیل عمل و پرداخت به بلایند ها وجود دارند.

تفکر در مورد تراشه ‌های پشته‌ ها بر حسب بیگ بلایند (یا BB) به جای صرف تراشه، روشی است که متخصصان مسابقات برای درک سریع پشته خود نسبت به بقیه مسابقات از آن استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال، اگر شما 10000 تراشه دارید و بلایند ها 500 برای بلایند کوچک و 1000 برای بلایند بزرگ هستند، در این صورت یک پشته 10 بلایند بزرگ دارید.

اگر شما همان پشته 10000 تراشه ای را داشتید و بلایند ها 50/100 بود، پس یک پشته 100 بلایند بزرگ خواهید داشت.

به طور کلی، هر چیزی زیر 10 بلایند بزرگ، قلمرو پوش/فولد است و هر چیزی بیش از 50 بلایند بزرگ یک پشته زیاد است.

 

  1. به حباب احترام بگذارید

در تورنمنت پوکر، تراشه ها ارزش نقدی ندارند. در عوض، به بازیکنان یک جایزه از پیش تعریف شده بر اساس جایی که در یک تورنمنت حذف شده اند، داده می شود.

ساختار پرداخت از تورنمنت به تورنمنت متفاوت است، اما مقام اول همیشه بیشترین پرداخت را دارد و معمولاً بین 25 تا 50 درصد جایزه برای مقام اول در نظر گرفته می شود.

بیشتر مسابقات به بازیکنانی که در بین 10 تا 15 درصد برتر یک تورنمنت به پایان می رسند، دستمزد پرداخت می کنند. معمولاً حداقل نقدی به این معنی است که خرید اولیه خود را به علاوه کمی اضافی پس بگیرید.

به عنوان مثال، اگر 1000 نفر در یک تورنمنت حضور داشته باشند، 100 نفر آخر با استفاده از ساختار پرداخت استاندارد 10 درصدی، به پول می رسند.

البته، این بدان معناست که بازیکنی که در جایگاه 101 به پایان برسد، بدون پول تمام خواهد شد در حالی که بقیه دستمزد می گیرند. این یک واقعیت تاسف بار در مسابقات پوکر است و به آن حباب پول می گویند.

بازی معمولاً با نزدیک شدن به حباب پول متوقف می شود. تمام بازیکنانی که در استک کوتاه هستند، به شدت محافظه کار خواهند بود. این قطعاً چیزی است که اگر به حباب نزدیک می شوید باید در نظر بگیرید. اگر شخص دیگری قبل از شما شکست بخورد، پنج بلایند بزرگ شما می‌ تواند تفاوت بین حداقل پول نقد و هیچ چیز باشد.

از طرف دیگر، اگر یک پشته بزرگ دارید، باید بتوانید تعدادی بلایند و انت را بدون مقاومت کم یا بدون مقاومت انتخاب کنید، زیرا بازیکنان سعی می کنند راه خود را به پول جمع کنند.

 

  1. نترسید

مسابقات پوکر بزرگ می تواند برای بازیکنان جدید ترسناک باشد، اما واقعاً دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

تعداد بازیکنان بیشتر برای استخر جایزه بهتر است، بنابراین پوکر به سختی از این نظر نخبه گرا است. همه خوش آمدید، به شرطی که پول نقد داشته باشید.

فقط مراقب باشید که بازی را دنبال کنید و در زمان مناسب بلایند خود را پرداخت کنید. این چیزی است که بازیکنان جدید تمایل دارند آن را از دست بدهند، در حالی که این پایان دنیا نیست، و بیشتر بازیکنان از هر چیزی که سرعت بازی را کند می کند بیزارند.

این بدان معنا نیست که وقتی در دست هستید نباید وقت خود را صرف کنید. با خیال راحت یک یا دو دقیقه وقت بگذارید و به دست های مهم فکر کنید.

 

  1. از بلایند های خود محافظت کنید

بسیاری از مردم اهمیت شرط بندی های اجباری در پوکر مسابقات را دست کم می گیرند.

‏Blinds یک بازیکن کوتاه پشته را در حالی که آنها به سمت حذف می روند، می سازند یا شکست می دهند. بازیکنان باهوش می‌توانند با سرقت موفقیت‌ آمیز بلایند ‌ها در موقعیت‌ های نسبتاً کم خطر، پشته‌های بزرگی بسازند.

به زبان ساده: نحوه بازی شما در اطراف blinds (و antes) بخش مهمی از پوکر مسابقات است.

با در نظر گرفتن این موضوع، باید سعی کنید در صورت امکان از پرده های خود محافظت کنید. این بدان معناست که اگر کسی یک افزایش حداقلی انجام دهد، باید با هر دست مناسبی (یک جفت، هر آس، چند کانکتور) تماس بگیرید.

محافظت از بلایند شما موقعیتی است اما شما نمی خواهید بازیکنی باشید که همیشه بلایند بزرگ خود را رها می کند.

از سوی دیگر، کاملاً ارزش دارد که در صورت امکان، بلایند را بدزدید. به ویژه هنگامی که انت ها در بازی وجود دارند، مهم است.

5 / 5. 92