گزارش سان به گروه ایران در جام جهانی؛ “مادر نبردهای فوتبالی”

وبسایت انگلیسی «سان» که این دسته بندی را به صورت زنده پوشش خبری می‌داد، ازرقبایی که نصیب شاگردان گرت ساوت‌گیت شد به‌عنوان قرعه‌ای عجیب یاد کرد. در قسمتی از گزارش «سان» آمده است که انگلیس قبل از این بنا به دلایل معینی هرگز با ایران بازی نداشته است و اکنون باید درنخستین بازی خود در جام جهانی قطر با ایران مقابله کند.

در قسمت دیگری از این گزارش؛ از مواجه ی مجدد آمریکا و ایران نیز به‌عنوان «مادر نبردهای فوتبالی» نام برده است.

 

تحلیل جالب رسانه عربی از تقابل ایران با آمریکا در جام جهانی

وبسایت «الحره» عربی واکنش جالبی به قرعه تیم ملی ایران در این رقابت ها داشت و نوشت: دسته دوم جام جهانی پس از قرار گرفتن ایران مقابل آمریکا جذابیت خاصی گرفته است. شاهد مقابله ای زیبا و تماشایی بین دو دشمن استراتژیک در فوتبال خواهیم بود.

همینطور حضور انگلیس مقابل پلی آف اروپا نیز به جذابیت این گروه اضافه کرد.  این رسانه هم چنین  از قرعه قطر قهرمان آسیا متوازن به عنوان قرعه ای  یاد کرد.

 

خشنودی سردبیر رسانه انگلیس از همگروه بودن با ایران

فیل مک نالتی سردبیر فوتبال وبسایت« BBC Sport» درمورد این قرعه کشی اظهار کرد: گروه  انگلیس در جام جهانی ظاهری تقریبا معمولی داشت تا اینکه گوی پایانی ظاهر شد تا ولز، اسکاتلند یا اوکراین رقیب های انگلیس شدند. تیم گرت ساوت‌گیت همچنان از قرعه ی گروه إحساس خشنودی نسبتاً خوبی خواهد داشت، ولی باید منتظر بازی  نهایی باشند.

 

تحلیل گاردین به هم‌گروهی ایران با آمریکا و انگلیس؛ گروه دیپلماسی

گاردین در واکنش به هم‌گروه بودن ایران با آمریکا و انگلیس، این قرعه را  قرعه ی دیپلماسی نامید و به این قرعه کشی واکنش نشان داد. این رسانه پس از معین شدن تیم چهارم گروه که یکی از تیم‌های ولز، اسکاتلند و اوکراین خواهد بود، اظهار کرد: گروه دوم جام جهانی بسیار پیچیده شد!

 

خشنودی سه ملی پوش ایران از گروه بندی تیم ملی در جام جهانی

سعید عزت‌اللهی هافبک تیم ملی بعد از این گروه بندی گفت: در جام جهانی در هر گروهی که باشید، بازی‌های سختی جلوی  روی شماست. خوشحال هستم تیم‌هایی که در این گروه حاضرند، تیم‌های خوبی هستند، انگلیس یکی از بهترین تیم‌های دنیاست و یورو ۲۰۲۰ فینالیست بود. از بازی با آمریکا خاطره های خوبی داریم. تیم دیگر گروه هم خوب است. در کل امیدوارم جام جهانی خوبی برای تیم ملی کشورمان باشد. همچنین امیدوارم اردوهای تدارکاتی خوبی فراهم بشود تا به جهت تاکتیکی بتوانیم  خود را آماده کنیم. جذابیت جام جهانی به همین چیزها  است. رقابت های بزرگ می‌تواند به ما کمک کند تا در بزرگترین تورنمنت فوتبال دنیا پرچم  کشورمان ایران را بالا نگه داریم.

علی قلی‌زاده  یکی دیگر ازملی‌پوشان فوتبال ایران نیز گفت: قرعه خوبی است و البته  احتیاج به بازی‌های تدارکاتی داریم. من دوست داشتم با برزیل همگروه باشیم. امیدوارم  بتوانیم ازاین گروه صعود کنیم. مسئولان باید به فکر باشند، چون ما نماینده ایران هستیم. امیدوارم اقدامات خوبی انجام بدهند و جواب کار های آن ها را با بازی‌های خوب بدهیم و دل مردم ایران را شاد کنیم.

میلاد محمدی مدافع چپ  تیم ملی ایران نیز گفت: گروه خوبی است و  شانس صعود داریم. جلوی تیم‌های فیزیکی قوی تر بازی می‌کنیم، البته انگلیس تیم قدرتمندی است. با این حال شانس‌مان مقابل آمریکا و تیم دیگر برای پیروزی بیشتر است. گروه ایران در جام جهانی یک گروه فیزیکی  است.

5 / 5. 1