ستاره کارداشیان ها فاش کرد که اخیراً پس از مشاهده یک برآمدگی کوچک روی گونه خود، تحت عمل جراحی برداشتن تومور از صورت خود قرار گرفته است.

او در یک سری از استوری های اینستاگرام در 11 اکتبر به اشتراک گذاشت: «7 ماه پس از اینکه متوجه شدم از بین نمی رود، تصمیم گرفتم بیوپسی کنم.»

بنیانگذار Good American به امید کمک به دیگران به جزئیات تجربیات خود پرداخت.

این سلبریتی 38 ساله نوشت: «در 19 سالگی به ملانوم در پشتم مبتلا شدم و برای برداشتن آن نیز تحت عمل جراحی قرار گرفتم، بنابراین از قبل درگیر ملانوم هستم.  حتی کسانی که نیستند، باید همیشه چک کنند.»

کلویی کارداشیان اشتباه نمی کند.

در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری ما، دکتر تس موریسیو، که با کارداشیان در کنار دکتر گارث فیشر در مورد ریسک سلامتی کلویی کار می کرد، اهمیت انجام معاینات منظم، چگونگی جلوگیری از سرطان پوست توسط این ستاره تلویزیون و موارد دیگر را بیان کرد.

 

چرا کلویی کارداشیان تومور صورتش نیاز به بیوپسی داشت؟

کارداشیان پس از انجام بیوپسی دوم گفت که آنچه پزشکان می‌بینند برای کسی هم سن او «بسیار نادر بود». مائوریسیو، متخصص پوست مستقر در لس آنجلس، خاطرنشان کرد که طیفی از خال‌های طبیعی خوش‌خیم وجود دارد و در بیشتر مواقع، اگر یک مشکل اساسی وجود داشته باشد، چشم غیر مسلح نمی‌تواند رمزگشایی کند.

او گفت: «در صورت رشد جدید باید مراقب باشید، زیرا گاهی اوقات حتی یک متخصص پوست هم صد در صد نمی تواند تشخیص دهد. ما باید نمونه برداری کنیم و برای اطمینان به پاتولوژیست بفرستیم.»

 

در مورد سلبریتی مد، او معتقد بود که او به سادگی یک لک روی صورتش دارد که تغییر نمی کند. اما همانطور که مائوریسیو اشاره کرد، باید مدت ها قبل از هفت ماه بهبود می یافت؛ زمانی که ستاره تلویزیون تصمیم گرفت آن را بررسی کند.

مائوریسیو توضیح داد: «جوش باید ظرف یک یا دو هفته از بین برود؛ کاملاً از بین برود، اما اگر نقطه‌ای است که شما به آن نگاه کرده‌اید، درمان‌های مختلفی بر روی آن انجام داده‌اند و هنوز وجود دارد، آن نقطه نیاز به درمان دارد.»

 

آیا کلویی کارداشیان سرطان پوست دارد؟

در حالی که کارداشیان به ملانوم یا هر نوع سرطان پوست دیگری تشخیص داده نشده بود، موریسیو گفت: «اگر آن را در آنجا رها کنیم، ممکن است تبدیل به سرطان شود.»

آلوم استنفورد توضیح داد: «کلویی سابقه ملانوم دارد، بنابراین آگاهی از خطر افزایش یافته است.» زمانی که به سرطان پوست مبتلا شده اید، خطر ابتلا به سرطان های آینده شما افزایش می یابد.

او ادامه داد: «برای بیمارانی مانند او، مراقبت مهم است. اگر سابقه سرطان پوست ندارید، آن را بخشی از معاینه سالانه خود قرار دهید. اگر سرطان پوست داشته اید و آنها جراحی کرده اند، و  آنها می گویند که شما خوب هستید، هر شش ماه یک بار معاینه پیشنهاد می شود.»

چگونه می توانید از ملانوما و سایر سرطان های پوست پیشگیری کنید؟

این متخصص پوست مستقر در لس آنجلس توصیه کرد: «در مورد ملانوما، ABCDE وجود دارد که افراد باید آن را به خاطر بسپارند. A عدم تقارن است. اگر یک خط را در وسط یک رشد رنگدانه جدید قرار دهید، دو طرف باید مطابقت داشته باشند. اگر اینطور نیست، آن چیزی است که ما نامتقارن می نامیم.»

در حالی که او گفت این نشانه ای از ملانوم احتمالی است، اما 100 درصد نیست.

مائوریسیو ادامه داد: «B حاشیه است و باید بسیار صاف و بدون لبه های ناهموار باشد. C رنگ است و باید در سرتاسر یکنواخت باشد؛ شما نباید رنگدانه های مختلفی در داخل خال یا ضایعه رنگدانه دار داشته باشید.»

در مورد دو حرف آخر الفبا او افزود: «D قطر است، رشد و رنگدانه بزرگتر از پاک کن مداد است. E تکامل است. اگر در حال تغییر است، اگر خارش دارد، اگر خونریزی دارد، باید فورا به متخصص پوست مراجعه کنید.»

 

چه زمانی باید معاینه شوید و چند وقت یکبار باید انجام شود؟

این پزشک بیان کرد: «اگر سابقه خانوادگی ملانوم دارید که خطر ابتلا به آن را افزایش می دهد، نه تنها با ملانوم بلکه با سایر سرطان های پوست، شما باید معاینه شوید. و اگر در کودکی یا بزرگسالی دچار آفتاب سوختگی شده اید که خطر ابتلا به ملانوم و سرطان پوست را نیز افزایش می دهد، نیاز به معاینه دارید.»

5 / 5. 1