وضعیت زمین مسابقه اسب دوانی در تصمیم گیری برای اسب برنده ضروری است زیرا این امر بر عملکرد هر انتخاب تأثیر می گذارد. شرط‌ بندان باهوش همیشه برای یافتن شرط‌ های باارزش در پیست، وضعیت زمین مسابقه را در نظر می‌گیرند.

این مقاله آنچه را که در مسابقات اسب دوانی می گذرد توضیح می دهد و جزئیات مربوط به هر نوع را ارائه می دهد.

 

زمین مسابقه اسب سواری

زمین مسابقه اسب دوانی اصطلاحی است که برای توصیف وضعیت کورس بر اساس میزان رطوبت روی زمین استفاده می شود. در حالی که ممکن است به نظر برسد که مسیرها فقط به دلیل آب و هوا مرطوب هستند، اما برای بیشتر مسیرها اینطور نیست. کورس ها به صورت دستی آبیاری می شوند تا به یک حرکت خاص برای مسابقات خاص دست یابند.

اسب ها در مسیرهای خاص متفاوت می دوند. بیشتر آنها می توانند در مسیرهای خشک سریعتر حرکت کنند، بدون اینکه انرژی بیشتری در تاختن به سمت خط پایان اعمال کنند. از سوی دیگر، بسیاری از اسب‌ ها برای عبور از مسیرهای نرم که به انرژی بیشتری برای فشار دادن به زمین نیاز دارند، مشکل خواهند داشت. برخی از مربیان اسب ها را برای عملکرد بهتر در مسیرهای خاص آماده می کنند و آنها را نسبت به سایر انتخاب ها برگزیده می کند.

درک اولیه از گزارش‌ های وضعیت زمین مسابقه در مسابقات اسب دوانی به شما مزیتی نسبت به سایر شرط‌ بندان در طول مسابقات اسب‌ دوانی معروف مانند Grand National می‌ دهد. وقتی می‌ دانید چه نوع مسیری برای مسابقه اسب استفاده می‌ شود، می‌ توانید هنگام تعیین شانس واقعی هر انتخاب، خواندن کارت‌ های مسابقه را به طور موثر پیدا کنید.

 

انواع زمین مسابقات اسب دوانی

در اینجا طبقه بندی های مختلف برای زمین های اسب دوانی آمده است.

 

  • سنگین

کورس های مسابقه سنگین ناشی از هوای شدید یک یا دو روز قبل از مسابقه است. زمین «به شدت» خیس یا پر از آب است که احتمالاً به دلیل مقدار زیادی آب باران است. این اصطلاح از این نشأت می گیرد که وقتی اسب در آن می دود، زمین روی پای اسب سنگین می شود. مسیرهای سنگین به مقدار قابل توجهی انرژی برای دویدن روی آن اسب ها نیاز دارند که به سرعت خسته می شوند.

 

  • نرم

زمین های نرم مقدار قابل توجهی رطوبت دارند، اما نه به اندازه ای که در یک حرکت سنگین مشاهده می کنید. این نوع پیست معمولاً منجر به باران های شدیدی می شود که سه تا چهار روز قبل از مسابقه رخ می دهد، زمانی که زمین بر خلاف پیست های سنگین، بسیاری از اسب ها این نوع مسیر را به دلیل زمین نرم ترجیح می دهند. این همچنین رایج ترین مسیر در طول شکار ملی است زیرا در زمستان برگزار می شود.

 

  • کاملا نرم

مسیرهای با حالت “کاملا نرم” دارای مقدار قابل توجهی آب هستند که آنها را برای پا گذاشتن اسب ها مرطوب و نرم می کند. این نوع زمین در فصل بهار زمانی که دوره یک یا دو روز قبل از مسابقه با ابیاری سبک انجام می شود، مکرر است. از آنجایی که زمین “کاملا نرم” است، می تواند برای اسب های خاصی که به انرژی قابل توجهی برای اجرای مسیر نیاز دارند، نرم باشد.

 

  • خوب

گلهای خوب خاک کمی مرطوب دارند که برای پاهای هر اسبی تا حدودی نرم است. با این حال، خشکی زمین به اکثر اسب‌ ها اجازه می‌ دهد تا بدون تلاش زیاد، با سرعت مطلوب بدود. این نوع زمین در بیشتر مسابقاتی که در بهار و پاییز برگزار می شود رایج است. برگزارکنندگان در صورت نیاز پیست را آبیاری خواهند کرد تا یک مسیر ثابت را به یک مسیر خوب تبدیل کنند.

 

  • کاملا سفت

زمین برای مسیرهایی که «کاملا سفت» هستند، کمی مرطوب است، که برای بسیاری از اسب‌ ها مسیری دوست‌ داشتنی نیست. یک زمین کاملا سفت رطوبت کافی برای ایجاد یک زمین کمی نرم دارد، اما نقاط خشکی وجود دارد که بر استقامت همه نژادهای اصیل تأثیر می گذارد. زمین خشک می تواند بر توانایی سم اسب برای جذب ضربه مغزی تأثیر منفی بگذارد و نیروی ضربه پاهای آنها به خاک را به سایر قسمت های بدن منتقل کند.

 

  • سفت

یک مسیر محکم از چندین روز خشک در طول بهار و تابستان حاصل می شود که خورشید بیشتر رطوبت روح را از بین می برد. مسیرهای سفت به دلیل سختی خاک باعث افزایش استرس و میزان خستگی همه اسب ها می شود. اسب ها نیز اگر روی خاک ناهموار قدم بگذارند مستعد آسیب هستند. کارگران پیست تمایل دارند زمین را آبیاری کنند تا دوره را برای شرکت کنندگان قابل مدیریت کنند. از طرف دیگر، زمین محکم به اسب ها اجازه می دهد تا زمین را محکم بکوبند و با سرعت بهتری به جلو حرکت کنند.

 

  • متورق

متورق یک زمین انحصاری برای مسیرهای اسب ایرلندی است که همان طبقه بندی «کاملا نرم» است. این مسیر تقریباً مقدار مناسبی از رطوبت را در خاک دارد و آن را کمی نرم می کند تا بالشتک کافی برای همه اسب ها فراهم کند. بالشتک به نژادهای اصیل اجازه می دهد تا استقامت خود را حفظ کنند و از هر گونه آسیب قابل توجهی جلوگیری کنند.

 

انواع آب و هوا در مسابقات اسب دوانی

یک سطح غیر چمن در شرایط آب و هوایی استفاده می شود که از پلی تراک، تاپتا یا فیبر سند ساخته شده است. هر یک از اینها در مسیرهای منحصر به فرد بریتانیا در نیوکاسل، ولورهمپتون، کمپتون و غیره استفاده می شود. همچنین مسابقات خاصی مانند مسابقات قهرمانی در تمامی آب و هوا ها وجود دارد که در رفتن از آنها استفاده می شود. مسیرهای با شرایط آب و هوایی راهی برای رسیدگی به آب و هوای شدید است که باعث لغو مسابقه می شود. علاوه بر این، این نوع پیست نسبت به سایر مسیرها ایمن ترین است.

 

  • آهسته

آهسته اصطلاح دیگری است که برای زمین های نرم در مسابقات اسب دوانی به کار می رود که نشان دهنده میزان قابل توجهی از رطوبت روی زمین است. این نام از این گرفته شده است که چگونه پیست به دلیل زمین نرم بر سرعت اسب ها تاثیر می گذارد.

 

  • استاندارد

استاندارد مانند یک بار است که در آن فقط زمین تعادل آب بهینه دارد. اکثر اسب ها در یک زمین استاندارد عالی هستند و کمتر در معرض آسیب هستند.

 

  • سریع

مسیر سریع، مسیر خشکی است که در معرض آفتاب شدید قرار گرفته و احتمالاً در تابستان رخ می دهد. همانطور که از نام آن مشخص است، اسب ها می توانند سریع ترین عملکرد ممکن را در مسیرهای خشک انجام دهند. با این حال، آنها در معرض آسیب هستند.

5 / 5. 63