ورزشکاران در هر سنی می توانند فشار درونی و بیرونی را برای موفقیت احساس کنند. رقابت ورزشی مستلزم سرسختی جسمی و روحی فراتر از توانایی یک فرد معمولی است. بررسی دقیق نشان میدهد مربیان، خانواده ها، دوستان و بازار، یک ورزشکار با فشار فوق العاده ای مواجه است. در نتیجه بسیاری از ورزشکاران به مصرف مواد مخدر روی می آورند.

ورزشکاران در مورد مصرف مواد و اعتیاد با چالش های منحصر به فردی روبرو هستند. برای پیشگیری و درمان اعتیاد در بین ورزشکاران، درک چگونگی و چرایی این سوءمصرف مواد مخدر مهم است.

 

چرا ورزشکاران از مواد مخدر استفاده می کنند

ورزشکاران به دلیل ماهیت رقابتی ورزش در معرض خطر سوء مصرف مواد هستند. شرکت در ورزش های رقابتی می تواند منجر به فشار مداوم و شدید برای قوی تر و سریع تر شدن و عملکرد بهتر شود. علاوه بر مسئولیت‌ها و تعهدات روزمره، مانند کار، مدرسه و مراقبت از کودک، استرس می‌تواند باعث شود ورزشکار مواد مختلفی را امتحان کند که می‌تواند پاسخ بدن او به عوامل استرس‌زا را کاهش دهد یا عملکرد آنها را افزایش دهد.

علاوه بر این، سوء مصرف مواد مخدر می تواند به دنبال آسیب های ورزشی باشد. معمولاً پس از تحمل جراحات، برای ورزشکاران مسکن‌های قوی تجویز می‌شود و استفاده از این داروها می‌تواند منجر به اعتیاد شود. در مواقعی، مواد نیز توسط ورزشکاران به صورت تفریحی استفاده می شود.

 

مصرف مواد مخدر در بین ورزشکاران چقدر رایج است؟

در حالی که تعیین تعداد ورزشکارانی که مواد مخدر مصرف می کنند دشوار است، تحقیقات روی ورزشکاران دانشگاهی و دبیرستانی نشان می دهد که مصرف مواد مخدر گسترده است. بسیاری از دانش آموزان ورزشکار مصرف مواد را گزارش می کنند. این حقایق را در مورد ورزشکاران و مواد مخدر در کالج در نظر بگیرید:

  • حدود 22 درصد گزارش کرده اند که در سال گذشته ماری جوانا مصرف کرده اند.
  • حدود 23 درصد گزارش کردند که در سال گذشته از داروهای مسکن استفاده کرده اند.
  • تقریباً 44 درصد از مردان مشروب خواری را گزارش کردند.
  • حدود 33 درصد از زنان مشروب خواری را گزارش کردند.

 

دانش‌آموزان ورزشکار در ورزش‌ های تماسی به احتمال زیاد درگیر مشروبات الکلی می‌شوند، در حالی که بسکتبالیست‌ ها سطوح کمتری از مصرف مواد را نسبت به سایر ورزشکاران گزارش می‌دهند. ورزشکارانی که از استروئیدهای آنابولیک سوء استفاده می کنند نیز احتمال بیشتری برای استفاده از داروهای دیگر دارند.

 

درک بوگارد

درک بوگارد، مجری NHL به داروهای مسکن با نسخه معتاد شد. ترکیبی از اکسی کدون و الکل منجر به مرگ او در می 2011 شد.

 

دیگو مارادونا

دیگو مارادونا، ستاره هافبک فوتبال، بیست سال با اعتیاد به کوکائین دست و پنجه نرم کرد که منجر به سه محرومیت و چندین آزمایش ناموفق مواد مخدر در طول دوران حرفه ای خود شد.

 

لن بیاس

لن بیاس، بازیکن آینده دار بسکتبال دانشگاه مریلند که به تازگی توسط بوستون سلتیکس به خدمت گرفته شده بود، دو روز بعد بر اثر مصرف بیش از حد کوکائین درگذشت.

 

پل لیندبرگ

پل لیندبرگ دروازه بان المپیک در حالی که مست بود با ماشینش به دیوار برخورد کرد و جان باخت.

5 / 5. 1