ایوانا نول (Ivana Knoll) ، دختر شایسته سابق کرواسی، به دلیل عدم احترام به فرهنگ قطر پس از آپلود یک ویدیوی هولناک مورد انتقاد قرار گرفت. نول در مسابقه کرواسی و مراکش شرکت کرد و برای لباس الهام گرفته از پرچم کرواسی خبرساز شد.

“این یک فاجعه است!”  او در شبکه های اجتماعی نوشت. من برای همه افرادی که به خاطر بدترین سازماندهی تاریخ نتوانستند به جام جهانی بروند متاسفم. همراهان من حتی بعد از 20 روز کارت هایا را دریافت نکردند، با وجود اینکه همه بلیت های فینال را دارند. معلوم است که چرا بسیاری از مردم حتی نمی خواستند در این سیرک شرکت کنند!»

نول اکنون پس از به اشتراک گذاشتن ویدئویی از خود در یک لباس کوتاه در قطر، طرفداران خود را در شبکه های اجتماعی خشمگین کرده است.

 

 

نیازی به گفتن نیست که در شبکه های اجتماعی چندان مورد توجه قرار نگرفت زیرا طرفداران او را به دلیل “بی احترامی” مورد انتقاد قرار دادند. یکی از کاربران اینستاگرام نوشت: شرمنده، به فرهنگ دیگران احترام بگذارید.

دیگری نوشت: شما در قطر هستید نه در کرواسی، باید به قوانین احترام بگذارید، این کشور مسلمان است. سومی اضافه کرد: پوشیدن این لباس در کشور محترمی که آداب و رسوم خاص خود را دارد و در منطقه ای که این لباس برای آن مناسب نیست، لباس شما بسیار زشت است، کار خوبی نیست.

چهارمی گفت: اگر نمی دانستی، پوشیدن این لباس ها در کشور عربی حرام است و باید به آداب و سنن و دین ما احترام بگذاری. دیگری اظهار داشت: بی احترامی به فرهنگ قطری.

در همین حال کرواسی مسابقات جام جهانی خود را با تساوی بدون گل مقابل مراکش آغاز کرد. آنها پیش از دیدار با بلژیک، روز یکشنبه مقابل کانادا، بازی خود در قطر را از سر می گیرند.

نول پس از پوشیدن لباسی با الهام از پرچم کرواسی در جریان تساوی 0-0 کشورش مقابل مراکش در ورزشگاه آل بیت، جنجال برانگیخت. برگزارکنندگان جام جهانی قطر، که به دلیل سابقه حقوق بشری خود به طور گسترده مورد انتقاد قرار گرفته اند، اصرار دارند که هوادارانی که در این مسابقات شرکت می کنند باید “به فرهنگ محلی احترام بگذارند.”

پیش از جام جهانی، مقامات گردشگری قطر هشدار دادند که لباس‌های مردان و زنان باید روی شانه‌ها و زانوهای آنها بپوشاند. مقام گردشگری قطر گفت: «از بازدیدکنندگان (مردان و همچنین زنان) انتظار می‌رود که با پرهیز از افشای بیش از حد لباس در ملاء عام به فرهنگ محلی احترام بگذارند. به طور کلی برای مردان و زنان توصیه می شود که از پوشاندن شانه ها و زانوهای خود اطمینان حاصل کنند.»

دختر شایسته سابق کرواسی Ivana Knoll روز یکشنبه در اینستاگرام خود ظاهر شد تا آخرین لباس سکسی خود را در جام جهانی به اشتراک بگذارد و مربع های قرمز و سفید مشابهی را روی لباس قبلی خود ایجاد کند.

 

 

با این حال، این دختر شایسته خیره کننده 30 ساله در این مراسم یک لباس کوتاه به تن داشت و لباس او با جوراب های قرمز و سفید او در حالی که در استادیوم بین المللی خلیفه ژست گرفته بود، ست شده بود.

ایوانا نول عکس ها و ویدیویی را با 780 هزار دنبال کننده خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشت، اما اینفلوئنسر و مدل شبکه های اجتماعی بار دیگر با واکنش شدیدی مواجه شد.

یک نفر اظهار داشت: ظاهراً همان قوانین در مورد این زن صدق نمی کند.

در حالی که دیگری نوشت: نامناسب. به فرهنگ کشوری که در آن هستید احترام بگذارید.

شخص دیگری پست کرد: اوه! هیچ کلاسی وجود ندارد.

یکی دیگر از کاربران اینستاگرام اضافه کرد: عیبی ندارد، اما شما به قوانین وضع شده احترام نمی گذارید.

پست چهارم: به فرهنگ دیگران احترام بگذارید، خواه با آنها موافق باشید یا نه.

Ivana Knoll علیه قوانین لباس قطر صحبت کرده و گفته است که از اطلاع اینکه نشان دادن برخی از قسمت‌های بدن در این کشور «ممنوع» است، شکه شده است.

او گفت: «ابتدا به این فکر می کردم که اگر جام جهانی در آنجا برگزار شود، آنها مطمئناً اجازه خواهند داد که همه چیز برای همه هواداران بدون هیچ محدودیتی راحت باشد. سپس در مورد قوانین شنیدم و شوکه شدم. در قانون لباس، شما از نشان دادن شانه، زانو، شکم و گردن خود منع شده اید. اما من حتی لباسی ندارم که همه آن را بپوشاند.»

عکسی از مردان قطری در حالی که گوشی هایشان بیرون است در حالی که ایوانا نول برای تساوی 0-0 کرواسی مقابل مراکش در ورزشگاه آل بیت به سمت صندلی خود می رود در شبکه های اجتماعی منتشر شد. نول که سکسی ترین طرفدار جام جهانی لقب گرفته بود، یک تاپ بیکینی با مربع های قرمز و سفید به رنگ پرچم کرواسی و ساق قرمز تنگ به تن داشت.

Ivana Knoll دختر شایسته 30 ساله برای جشن گرفتن یک میلیون دنبال کننده در اینستاگرام، این عکس را در اینستاگرام بارگذاری کرد.

اما در حالی که بسیاری فکر می‌کردند محلی‌ها در عمل لباس می‌پوشند، محمد حسن الجفیری می‌گوید که آنها فقط برای مخالفت با لباس او عکس می‌گرفتند.

او در توییتر در پاسخ به @TrollFootball نوشت: فقط برای اطلاعات شما، آنها عکس می گیرند نه به این دلیل که او را دوست دارند، بلکه به این دلیل که از بدپوششی او در رابطه با فرهنگ ما خوششان نمی آید. شما می توانید این موضوع را با هر قطری محلی تأیید کنید که احتمالاً آن را گزارش می کند.

لازم به ذکر است که افراد زیادی با استدلال الجفیری موافق نبودند.

 

 

سازمان‌دهندگان جام جهانی قطر که به شدت مورد انتقاد قرار گرفته‌اند، پیش از این مسابقات گفته بودند که هواداران مسافر به فرهنگ محلی احترام می‌گذارند.

سازمان گردشگری کشور همچنین هشدار داده بود که پوشش زنان و مردان باید شانه و زانوهای آنها را بپوشاند.

نول در واقع به آن پایبند نبوده و با تعدادی از لباس هایش جنجال برانگیخته است. او اعتراف کرده است که از دانستن کد لباس و آنچه که در کشور ممنوع است، “شکه شده است”.

4.3 / 5. 81